wejherowo opieka przedszkolnadziewczynka podczas gimnastyki korekcyjnej

Nie jest tajemnicą, że rodzice poszukują przedszkoli z jak najbardziej atrakcyjną ofertą. Wynika to oczywiście z troski o dzieci, które spędzają w nich mnóstwo czasu. Ważna jest więc nie tylko odpowiednia opieka, ale także korzyści w postaci wartościowych i rozwojowych zajęć dodatkowych. Jednym z nich jest oczywiście gimnastyka korekcyjna. Czy wiesz, dlaczego jest ona tak istotna w rozwoju malucha?

Jakie są zalety gimnastyki korekcyjnej dla najmłodszych?

Można śmiało stwierdzić, że gimnastyka korekcyjna przynosi dzieciom wiele zróżnicowanych korzyści. Podstawą jest naturalnie codzienny ruch, który ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym. Maluchy spędzają współcześnie bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej, dlatego taka aktywność fizyczna działa przede wszystkim prozdrowotnie. Gimnastyka korekcyjna wspomaga prawidłową postawę, koordynację ruchową, a także wzmacnia mięśnie i zapobiega nadwadze.

W naszym prywatnym przedszkolu w Wejherowie gimnastyka korekcyjna odbywa się w grupach, podobnie jak język angielski i inne zajęcia dodatkowe. Uważamy, że to najlepsza metoda na naukę współpracy i funkcjonowania w zespole, a także świetna przestrzeń do poznawania rówieśników czy nawiązywania przyjaźni. Co istotne, wówczas łatwiej o atrakcyjne przekazywanie wiedzy i nauczanie maluchów poprzez zabawę.

Kiedy warto zapisać dziecko na gimnastykę korekcyjną?

Jesteśmy zdania, że każdy przedszkolak powinien uczęszczać na takie zajęcia. Wynika to z faktu, że w okresie przedszkolnym dzieci przyswajają wiele nawyków, które pozostają z nimi na całe życie. Gimnastyka korekcyjna uczy odpowiedniej postawy, co w obecnych czasach jest dużym problemem. Warto więc od początku wpajać najmłodszym dobre przyzwyczajenia, które korzystnie wpłyną na ich zdrowie.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że gimnastyka korekcyjna jest szczególnie polecana dzieciom z wadami postawy, płaskostopiem, chorobą Scheuermanna i innymi podobnymi dolegliwościami.

© 2022 - Przedszkole "All about kids". Design by 1 Piksel