wejherowo opieka przedszkolnanauka angielskiego

Wszyscy wiemy, jak ważna jest nauka języków obcych. Często zdarza się tak, że ich znajomość pozwala zajmować wyższe stanowiska w pracy czy podjąć współpracę z wieloma firmami. Ponadto jest też przydatna podczas zagranicznych wyjazdów na wakacje czy w celach zarobkowych. Do najważniejszych z pewnością możemy zaliczyć język angielski, którego warto zacząć uczyć dzieci jak najszybciej. Jak to zrobić i od czego zacząć?

Kiedy i dlaczego warto zacząć uczyć dziecko angielskiego? 

W naszym przedszkolu prywatnym w Wejherowie podchodzimy poważnie do nauki języka angielskiego u maluchów. Warto stawiać pierwsze kroki w tej materii od najmłodszych lat, ponieważ dzieciom zwykle szybciej idzie zapamiętywanie nowych rzeczy. Poza tym to właśnie w okresie przedszkolnym znajduje się sporo przestrzeni na to, by się tym zająć, ponieważ w szkole maluchy będą musiały poświęcić sporo uwagi również innym przedmiotom czy sprawdzianom i innym obowiązkom. Co więcej, nauka w wieku przedszkolnym w dużej mierze wiąże się z zabawą, więc z pewnością przychodzi łatwiej niż ta, której towarzyszy studiowanie podręczników. Małe dzieci nie mają barier i nie wstydzą się używać nowego języka czy popełniać błędów.

Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego u dzieci? 

Jeśli chodzi o początki nauki języka angielskiego u dzieci, to powinny się odbywać poprzez zabawę. Właśnie dlatego rodzice nierzadko kupują najmłodszym pociechom zabawki, które w tym pomagają i uczą swoje dzieci różnych słówek podczas zabawy, na przykład nazywając kolory przedmiotów. W naszym przedszkolu z językiem angielskim w Wejherowie stawiamy na edukację skoncentrowaną na dziecku. W praktyce oznacza to, że wykorzystujemy techniki, które umożliwiają optymalny rozwój kompetencji i skutecznie wspomagają nabywanie nowych.

Niezwykle ważne jest też to, aby takie zajęcia były prowadzone przez doświadczonych nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że narzędzia i metody są odpowiednio dobrane do bieżących możliwości i potrzeb ich dzieci. Istotne jest też, żeby zajęcia odbywały się regularnie, aby maluchy nie zapominały, jaką wiedzę nabyły i stale się rozwijały.

© 2022 - Przedszkole "All about kids". Design by 1 Piksel